Odjinud

Vietnam s vůní koriandru – nový cestopis

Klub Hanoi - články - 19. Únor 2018 - 21:50
Po delších letech vyšla ´cestopisná´ knížka o Vietnamu, která má ambice představit tuto zemi v relativně souhrnném pohledu: Vietnam s vůní koriandru od Magdalény Radostové. Knize se dá vytknout řada drobných věcí, ale v zásadě jde o svazek, který byl napsán svědomitě a se snahou věcně informovat – jeho autorkou je ostatně turistická průvodkyně, která by to měla mít v popisu práce. Knihu doplňuje množství fotografií, jež mají hlavně dokumentační hodnotu.
Kategorie: Cestování

Chcete se naučit vietnamsky?

Klub Hanoi - novinky - 14. Únor 2018 - 13:51
V pondělí 18. 3. 2018 startujeme další kurz vietnamštiny pro začátečníky!
Kategorie: Cestování

Nemáte ještě naplánovanou letní dovolenou? Řecký ostrov Zakynthos splní vaše nejtajnější sny

Cestovatel - 9. Únor 2018 - 12:11
Blízkost lokality, příznivé ceny, překrásné pláže a křišťálově čisté moře, to jsou hlavní důvody, proč si pro letošní dovolenou vybrat řecký ostrov Zakynthos. Vydejte na ostrov s Greece Tours.
Kategorie: Cestování

ČÍNSKY MÚR / Velká čínská zeď

Cestovatel - 1. Únor 2018 - 23:25
Trúfnete si odhadnúť, koľko meria Čínsky múr? Určiť jeho vek? Poznáte tajomstvo jeho vzniku? Najzaujímavejšie miesta? Mýty a fakty?
Kategorie: Cestování

Rýžové terasy v údolí Muong Hoa ve Vietnamu

Cestovatel - 30. Leden 2018 - 17:08
Údolí Muong Hoa je destinací vyhledávanou všemi cestovateli, kteří se již nabažili exotického ruchu vietnamských měst a touží po klidnějších zážitcích. Údolí nacházející se necelých patnáct kilometrů od známého městečka SaPa nabízí dech beroucí scenérie, které se vám vryjí do paměti na hodně dlouho. Jejich hlavním prvkem jsou terasovitá rýžová pole, která jsou nejen krásná na pohled, ale symbolizují historii a kulturu Vietnamu tak, jako málo co jiného. Zařaďte proto toto údolí do plánu své příští cesty do exotiky, nebudete litovat.
Kategorie: Cestování

Fatra 12.-14. ledna 2018 s VHT / HT Projekt

Cestovatel - 25. Leden 2018 - 12:51
Rádi chodíme po horách a rádi naši vášeň sdílíme s dalšími lidmi. Proto jsme v prosinci 2017 dali dohromady VHT / HT Projekt a následně 1. událost na facebook – víkendový výlet “Srdcem Malé Fatry”. Zájem daleko předčil naše očekávání a v pátek 12.1. navečer vyrazilo jak auto z Ostravy tak auto z Prahy – obě plné vášnivých horalů. K tomu ještě Eva s Jirkou z Přerova, kteří se dopravili po vlastní ose. Výsledek je 2 vedoucí + Fatra 12.-14. ledna y18Fatra 12.-14. ledna y1810 účastníků a to jsme museli ještě dost lidí odmítnout.
Kategorie: Cestování

Pět důvodů, proč navštívit Maltu!

Cestovatel - 25. Leden 2018 - 11:28
Jaké jsou vaše plány na letošní rok a kam všude se chystáte? Pokud stále váháte, kam na letní dovolenou, prodloužený víkend po památkách nebo za studiem anglického jazyka, tak si rozhodně přečtěte tento článek, po kterém pro vás bude MALTA jasným cílem!
Kategorie: Cestování
Syndikovat obsah